Hakkında


Diyarbakır Kısa Film Festivali, Diyarbakır Kültür Sanat ve Sinema Derneği tarafından hem ilimizi tanıtmak hem de kısa filmcileri ve sektör profesyonellerini Diyarbakır'da bir araya getirerek  Diyarbakır halkıyla kısa filmleri buluşturmak ve sanatsal bir etkinlik ile bu boşluğu doldurmak amacıyla gelenekselleşerek sürekliliği amaç edinip bu yola çıkmıştır. 

 

Bu yıl sadece Ulusal Kurmaca ve Ulusal Belgesel olarak iki kategoride yarışma düzenleyerek, finale kalan 20 finalist filmin yönetmeni veya yapımcısı festivale davet edilecek yol ve konaklama festival tarafından karşılanacaktır. ( sadece Türkiye'de ikamet eden yönetmen veya yapımcı için geçerlidir. Yurtdışından gelecekler için sadece konaklama festival tarafından karşılanacaktır). Aynı zamanda festival bünyesinde konuklar için diyarbakır gezisi düzenlenecektir. 14 dalda ödül bulunan festivalimizde Toplamda 30 bin lira para ödülü ve  festival heykelciği verilecektir. Festivalimizde aynı zamanda sinemaya emek vermiş değerli büyüklerimize ödül takdim edilecektir. 

 

Türkiye’nin en eski kentlerinden birisi olan Diyarbakır’da, günümüze kadar sürekliliği olan bir festival olmamasının eksikliğini tamamlamak, festivallerin; birleştirici bir çatı olarak birbirimizi daha iyi tanıyıp, daha iyi anlamak için en güzel araçlardan biri olması dolayısıyla;


Türkiye başta olmak üzere Dünya’daki kısa filmcileri bir çatı altında toplayarak ve destekleyerek, Türkiye’nin en eski  kentlerinden biri  olarak Diyarbakır’da kısa filmcileri ve sektör profesyonellerini bir araya getirmek . Uzun vadede Uluslararası Kısa Film Festivali yapıldığının başta Türkiye olmak üzere dünya ülkeleri tarafından da duyulmasını sağlamak.

 

 


+90 539 231 74 87

Soru ve Önerileriniz

+90 539 231 74 87

Whatsapp İletişim Hattı

info@diyarfilmfest.com

Görüş ve Önerilerinizi Bize Yazın